Aparaty odwróconej osmozy MFRO

inne modele RO
    Modele MFRO  z racji posiadania wielu zalet - niskie koszty eksploatacji, atrakcyjna cena, niewiekie gabaryty, łatwość obsługi i montażu sprostać mogą wymaganiom zarówno Klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Eksploatacja aparatów R.O. jest kilkakrotnie tańsza od wszelkich form zakupu wody butelkowanej.
    Cechą charakterystyczną aparatów MFRO jest bogata kolorystyka obudów  (kolory: czerwony, żółty, bananowy, marmurek, biały, niebieski, zielony, pistacjowy, błękitny, morelowy) dostępnych w wersjach z szybą dymioną, lub w jednolitym kolorze. Dzięki niezwykle estetycznemu wyglądowi linia aparatów MFRO doskonale prezentuje się na meblach kuchennych, istnieje takze możliwość montażu aparatu w szafce zlewozmywakowej. 
Aparaty MFRO produkowane są w dwóch wersjach typów podłączeń..
Model MFRO-A umozliwia podłączenie wody za pomocą zaworu mocowanego na wylewce baterii zlewozmywakowej. 
Model MFRO-B umożliwia podłączenie do baterii ściennej, lub zaworu pod zlewozmywakiem, a odpływu wody brudnej do rury odpływowej pod zlewozmywakiem.
Aparat MFRO składa się z następujących części:
  • ZAWORU - podstawowym jego zadaniem jest możliwość zasilania wodą zimną urządzenia FRO i odprowadzania wody brudnej do zlewu. Służy do tego dźwignia przy zaworze.
  • FILTRA OSADNIKOWEGO (50 mikronów) - Jest on filtrem wielokrotnego użycia. Zatrzymuje piasek, rdzę i inne zanieczyszczenia mechaniczne przedłużając eksploatację aparatu.
  • FILTRA SEDYMENTCYJNEGO (LINIOWY 5 mikronów) - Kolejnym etapem przygotowania wody do procesu odwróconej osmozy jest pozbawienie jej zanieczyszczeń większych niż 5 mikronów. Wkład wykonany jest z pianki polipropylenowej. Okres użytkowania – 6 miesięcy.
  • FILTRA WĘGLOWEGO - Jego najważniejszym zadaniem jest eliminacja z wody związków chloru. Żywotność wstępnego wkładu filtrującego - 6 miesięcy.
  • MEMBRANY OSMOTYCZNEJ - Najważniejsza część systemu FRO. Dzięki swojej specyficznej budowie membrana półprzepuszczalna redukuje rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia o 96-99%, a także eliminuje zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne oraz związki organiczne. Tak wysokiego stopnia uzdatniania wody nie jest w stanie zapewnić żadna inna technologia. Wydajność 94 litrów na dobę (w wersji podstawowej) przekracza wielokrotnie zapotrzebowanie kilkuosobowej rodziny na wodę pitną. Żywotność membrany wynosi 3-5 lat i jest w dużym stopniu zależna od stężenia zanieczyszczeń w wodzie surowej, jak również od sposobu eksploatacji urządzenia (przestrzeganie instrukcji obsługi)
  • MINERALIZATORA - Filtr mineralizujący Aquafilter zaprojektowany został przy współpracy WAM. Według opinii Zakładu Biochemii i Chemii WAM złoża użyte do mineralizacji gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i w proporcjach składników mineralnych.
  • WYLEWKI - Pobór wody z wylewki następuje po kilku minutach od chwili włączenia zaworu. Zanik wypływu wody następuje po wyłączeniu zaworu. 
Schemat modelu MFRO-A 
Pytania i odpowiedzi

WARUNKI TECHNICZNE:

1. Ciśnienie wody zasilającej  2-7 barów
2. Temperatura wody zasilającej 2-38 stopni C
3. Maksymalne zasolenie wody zasilającej 2000 ppm (mg/l)

WYMIARY:
szerokość 410 mm
głębokość 260 mm
wysokość 200 mm