SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY RO-335

Przeznaczenie:
Najlepszym i najbardziej skutecznym procesem uzdatniania wody pitnej w warunkach domowych, biurach, stołówkach jest metoda odwróconej osmozy (z angielskiego RO). Proces ten polega na separacji cząsteczek wody od innych rozpuszczonych w niej związków za pomocą membrany półprzepuszczalnej. Jest on odwrotny do naturalnego procesu osmozy zachodzącej we wszystkich żywych komórkach.  Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą i bezwonną wodę do picia i gotowania, która umożliwi przygotowanie kawy i herbaty o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

PROCES FILTRACJI:

 • Stopień pierwszy

 • 5 mikronowy drobnostrukturalny mechaniczny filtr sedymentacyjny, przedłuża żywotność i poprawia działanie systemu. Usuwa osady, zawiesiny i części stałe znajdujące się w każdej wodzie. 
 • Stopień drugi

 • Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne. 
 • Stopień trzeci

 • Membrana typu TFC (wielkość por 5 nanometrów). Główny element systemu R.O. usuwa około 85-99% zanieczyszczeń wody. Są to metale ciężkie (chrom, ołów, kadm, rtęć), azotany, radon, pestycydy i inne zanieczyszczenia pochodzenia chemicznego. Likwiduje zagrożenia wirusologiczne, bakteriologiczne i parazytologiczne 
  Urządzenie wyposażone jest w przyłącze do poboru wody oraz przyłącze do odpływu brudnej wody. System napędzany jest ciśnieniem wody, woda podawana jest bezpośrednio do wylewki. Wymiana wkładów następuje w cyklach półrocznych - wkład sedymentacyjny + wkład węglowy liniowy. 
Membranę osmotyczną wymienia się co ok. 5 lat (pod warunkiem terminowego wymieniania wkładów). 
Wkłady i membrany dostępne są w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie internetowym. 
Układ można wzbogacić o wkład węglowy liniowy po membranie i wkład mineralizujący liniowy.

Co pół roku zaleca się wymianę wkładów filtracyjnych, membrany osmotycznej raz na trzy lata.
 

  Parametry i specyfikacja techniczna:
   
  Ciężar transportowy
  pH wody zasilającej
  Temperatura wody zasilającej
  Ciśnienie wody zasilającej
  Zdolność oczyszczania 
  Wydajność
  2.5 kg
  3 - 10
  5 - 40° C
  2 - 6 atmosfer
  do 98%
  do 2-4 l/godz

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów filtrowania wody, dobrać odpowiednie urządzenie, uzyskać fachową poradę zapraszamy na stronę www.escape.com.pl