PIĘCIOSTOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY RO-550

Przeznaczenie:
Najlepszym i najbardziej skutecznym procesem uzdatniania wody pitnej w warunkach domowych, biurach, stołówkach jest metoda odwróconej osmozy (z angielskiego RO). Proces ten polega na separacji cząsteczek wody od innych rozpuszczonych w niej związków za pomocą membrany półprzepuszczalnej. Jest on odwrotny do naturalnego procesu osmozy zachodzącej we wszystkich żywych komórkach. Zanieczyszczona woda wtłaczana jest pod ciśnieniem na powierzchnię membrany półprzepuszczalnej, gdzie cząsteczki wody przechodzą przez mikroskopijne pory membrany, a rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia zostają odrzucone do odpływu. W ten sposób usuwanych jest ok. 85-99% rozpuszczonych w wodzie związków. Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą i bezwonną wodę do picia i gotowania, która umożliwi przygotowanie kawy i herbaty o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

PROCES FILTRACJI:

 • Stopień pierwszy

 • 20 mikronowy drobnostrukturalny mechaniczny filtr sedymentacyjny, przedłuża żywotność i poprawia działanie systemu. Usuwa osady, zawiesiny i części stałe znajdujące się w każdej wodzie. 
 • Stopień drugi

 • 5 mikronowy bardzo drobny filtr sedymentacyjny o dużej pojemności zanieczyszczeń podwyższa skuteczność działania następnych stopni filtracyjnych. 
 • Stopień trzeci

 • Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne. 
 • Stopień czwarty

 • Na tym etapie uzdatniania uzyskiwana jest woda o parametrach czystości nie uzyskiwanych w innych systemach. Proces odwróconej osmozy polega na przeciskaniu przez pory membrany cząsteczek mniejszych 5000 razy od bakterii. Kompozytowa membrana osmotyczna TFC usuwa między innymi azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Ekologiczny system odwróconej osmozy napędzany jest ciśnieniem wody z sieci wodociągowej. 
 • Stopień piąty

 • Końcowy filtr węglowy instalowany pomiędzy zbiornikiem a wylewką. Usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną. 
   Urządzenie wyposażone jest w 12 litrowy zbiornik magazynowy i własną wylewkę.
Udzielamy trzyletniej gwarancji oraz pośredniczymy w zakupie systemu w formie ratalnej lub dzierżawie.

Co pół roku zaleca się wymianę wkładów filtracyjnych, membrany osmotycznej raz na trzy lata.
 

  Parametry i specyfikacja techniczna:
   
  Wymiary
  Ciężar transportowy
  pH wody zasilającej
  Temperatura wody zasilającej
  Ciśnienie wody zasilającej
  Zdolność oczyszczania 
  Wydajność
  537 x 460 x 486 mm
  12,7 kg
  3 - 10
  5 - 40° C
  2 - 7 atmosfer
  do 99%
  do 130 l/dobę

  Niektóre zanieczyszczenia usuwane przez system RO-550
   
  azotany                                      92% chrom                                        99%
  chlorki                                        99% siarczany                                   81%
  rtęć                                             98% cyjanki                                        95%
  cynk                                            99% aluminium                                  98%
  fluorki                                         95% ołów                                            99%
  bakterie i wirusy                     100% pestycydy, herbicydy              100%


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów filtrowania wody, dobrać odpowiednie urządzenie, uzyskać fachową poradę zapraszamy na stronę www.escape.com.pl