SZEŚCIOSTOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY RO-650

Przeznaczenie:
Podstawową zaletą linii filtrów RO-650 jest to, że oczyszczają wodę z niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych i drobnoustrojów. Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z nich ma właściwości rakotwórcze.
Systemy osmotyczne linii RO-650 zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowanej.
Bardzo ważną zaletą filtrów RO-650 jest posiadanie wkładów mineralizujących (mineralizator). Ich zadaniem jest wzbogacanie wody o związki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

Mineralizator zawiera :

Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.

Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. 

Sód - Jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.

Mineralizator został zaprojektowany przy współpracy Wojskowej Akademii Medycznej. Według opinii Zakładu Biochemii i Chemii WAM złoża użyte do mineralizacji gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych. Spożycie litra wody mineralizowanej metodą odwróconej osmozy + mineralizator zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego na substancję mineralne przyswajalne przez przewód pokarmowy z płynów i jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety.

  Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą i bezwonną wodę do picia i gotowania, która umożliwi przygotowanie kawy i herbaty o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

PROCES FILTRACJI:

 • Stopień pierwszy

 • 20 mikronowy drobnostrukturalny mechaniczny filtr sedymentacyjny, przedłuża żywotność i poprawia działanie systemu. Usuwa osady, zawiesiny i części stałe znajdujące się w każdej wodzie. 
 • Stopień drugi

 • 5 mikronowy bardzo drobny filtr sedymentacyjny o dużej pojemności zanieczyszczeń podwyższa skuteczność działania następnych stopni filtracyjnych. 
 • Stopień trzeci

 • Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne. 
 • Stopień czwarty

 • Na tym etapie uzdatniania uzyskiwana jest woda o parametrach czystości nie uzyskiwanych w innych systemach. Proces odwróconej osmozy polega na przeciskaniu przez pory membrany cząsteczek mniejszych 5000 razy od bakterii. Kompozytowa membrana osmotyczna TFC usuwa między innymi azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Ekologiczny system odwróconej osmozy napędzany jest ciśnieniem wody z sieci wodociągowej. 
 • Stopień piąty

 • Końcowy filtr węglowy instalowany pomiędzy zbiornikiem a wylewką. Usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną. 
 • Stopień szósty

 • Mineralizator nasyca wodę w pozytywne mikroelementy. Użyte w nim pierwiastki gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych.
   Urządzenie wyposażone jest w 15 litrowy zbiornik magazynowy i własną wylewkę  z dwoma przyciskami (woda czysta/ woda zmineralizowana).
Udzielamy trzyletniej gwarancji oraz pośredniczymy w zakupie systemu w formie ratalnej lub dzierżawie.

Co pół roku zaleca się wymianę wkładów filtracyjnych, membrany osmotycznej raz na trzy lata.

  Parametry i specyfikacja techniczna:
   
  Wymiary
  Ciężar transportowy
  pH wody zasilającej
  Temperatura wody zasilającej
  Ciśnienie wody zasilającej
  Zdolność oczyszczania 
  Wydajność
  145 x 395 x 515 mm + zbiornik
  11,1 kg
  3 - 10
  5 - 40° C
  2 - 7 atmosfer
  do 99%
  do 130 l/dobę

  Ilości zwiazków mineralnych w wodzie po zastosowaniu mineralizatora
  Ca2+      34 mg/l           CO32-        10 mg/l
  Mg2+      12 mg/l           SO42-       0.3 mg/l
  Na+        22 mg/l           Cl -           0.8 mg/l
  K+          8.5 mg/l           F -           0.06 mg/l

  Niektóre zanieczyszczenia usuwane przez system RO-650
   
  azotany                                      92% chrom                                        99%
  chlorki                                        99% siarczany                                   81%
  rtęć                                             98% cyjanki                                        95%
  cynk                                            99% aluminium                                  98%
  fluorki                                         95% ołów                                            99%
  bakterie i wirusy                     100% pestycydy, herbicydy              100%


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów filtrowania wody, dobrać odpowiednie urządzenie, uzyskać fachową poradę zapraszamy na stronę www.escape.com.pl