SZEŚCIOSTOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY RO-650 BOX

Przeznaczenie:
     Filtry linii RO-650 BOX charakteryzują się estetyczną i funkcjonalną obudową pozwalającą na utrzymanie urządzenia w wysokiej czystości. Oczyszczają wodę z niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych i drobnoustrojów na zasadzie odwróconej osmozy. Wkłady filtracyjne urządzenia RO650 BOX montowane są w układzie liniowym.

    Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z nich ma właściwości rakotwórcze. Systemy osmotyczne linii RO-650 BOX zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowanej. Bardzo ważną zaletą filtrów RO-650 BOX jest posiadanie wkładów mineralizujących pełnych (mineralizator). Ich zadaniem jest wzbogacanie wody o związki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

Mineralizator zawiera :

Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. 

Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej.
 
Sód - Jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.

    Mineralizator został zaprojektowany przy współpracy Wojskowej Akademii Medycznej. Według opinii Zakładu Biochemii i Chemii WAM złoża użyte do mineralizacji gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych. Spożycie litra wody mineralizowanej metodą odwróconej osmozy + mineralizator zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego na substancję mineralne przyswajalne przez przewód pokarmowy z płynów i jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety.

     Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi,  oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą, bezwonną wodę, która umożliwi przygotowanie napojów i pożywienia o niepowtarzalnym smaku.

PROCES FILTRACJI:

 • Stopień pierwszy
 • 5 mikronowy bardzo drobny filtr sedymentacyjny o dużej pojemności zanieczyszczeń podwyższa skuteczność działania następnych stopni filtracyjnych.
   
 • Stopień drugi
 • Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne.
   
 • Stopień trzeci
 • Na tym etapie uzdatniania uzyskiwana jest woda o parametrach czystości nie uzyskiwanych w innych systemach. Proces odwróconej osmozy polega na przeciskaniu przez pory membrany cząsteczek mniejszych 5000 razy od bakterii. Kompozytowa membrana osmotyczna TFC usuwa między innymi azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Ekologiczny system odwróconej osmozy napędzany jest ciśnieniem wody z sieci wodociągowej.
 • Stopień  czwarty
 • Końcowy filtr węglowy instalowany pomiędzy zbiornikiem a wylewką. Usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną.

 • Stopień piąty Mineralizator nasyca wodę w pozytywne mikroelementy. Użyte w nim pierwiastki gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych.
   Urządzenie wyposażone jest w 15 litrowy zbiornik magazynowy i własną wylewkę (z zaworem ceramicznym) z dwoma przyciskami (woda czysta/ woda zmineralizowana).
Udzielamy trzyletniej gwarancji oraz pośredniczymy w zakupie systemu w formie ratalnej lub dzierżawie.

Co pół roku zaleca się wymianę wkładów filtracyjnych, membrany osmotycznej raz na trzy lata.

  Parametry i specyfikacja techniczna:
   
  Wymiary
  Ciężar transportowy
  pH wody zasilającej
  Temperatura wody zasilającej
  Ciśnienie wody zasilającej
  Zdolność oczyszczania 
  Wydajność
  320 x 420 x 110 mm + zbiornik
  8 kg
  3 - 10
  5 - 40° C
  2 - 7 atmosfer
  do 99%
  do 130 l/dobę

  Ilości zwiazków mineralnych w wodzie po zastosowaniu mineralizatora
  Ca2+      34 mg/l           CO32-        10 mg/l
  Mg2+      12 mg/l           SO42-       0.3 mg/l
  Na+        22 mg/l           Cl -           0.8 mg/l
  K+          8.5 mg/l           F -           0.06 mg/l

  Niektóre zanieczyszczenia usuwane przez system RO-650 BOX
   
  azotany                                      92% chrom                                        99%
  chlorki                                        99% siarczany                                   81%
  rtęć                                             98% cyjanki                                        95%
  cynk                                            99% aluminium                                  98%
  fluorki                                         95% ołów                                            99%
  bakterie i wirusy                     100% pestycydy, herbicydy              100%


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów filtrowania wody, dobrać odpowiednie urządzenie, uzyskać fachową poradę zapraszamy na stronę www.escape.com.pl