SZEŚCIOSTOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY RO-675 Kompakt

Przeznaczenie:

   Filtr RO-675 KOMPAKT zainstalowany jest w estetycznej i funkcjonalnej obudowie, wykonanej z tworzywa PCV wysokiej jakości. Wszystkie elementy filtra takie jak: membrana, wkłady filtracyjne, zbiornik czystej wody, pompa, umieszczone są wewnątrz obudowy. Optymalne gabaryty pozwalają na ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu.
Układ filtrowania wyposażony jest (opcjonalnie) w system przepłukiwania membrany tzw. „AUTO FLUSHING". Przy każdym uruchomieniu procesu filtracji następuje automatycznie intensywne płukanie membrany osmotycznej, które trwa kilka sekund. Proces ten zapobiega powstawaniu złogów bakteryjnych na powierzchni membrany.

Filtr do wody RO-675 KOMPAKT przeznaczony jest do pozyskiwania wody o bardzo wysokiej jakości w gospodarstwach domowych, biurach, stołówkach, laboratoriach itp. W wersjach opcjonalnych filtr można wykorzystywać do filtrowania wody na małą skalę przemysłową.
RO-675 KOMPAKT może współpracować z wieloma urządzeniami wykorzystującymi w swoim działaniu czystą wodę. Jest idealnym rozwiązaniem dla ekspresów do kawy, kostkarek, parowników, maszyn i urządzeń w studiach fotograficznych oraz laboratoriach, pozwalającym na ich niezawodna pracę.
Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z nich ma właściwości rakotwórcze. Systemy osmotyczne linii RO-675 KOMPAKT zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowanej. Bardzo ważną zaletą filtrów RO-675 KOMPAKT jest posiadanie wkładów mineralizujących pełnych (mineralizator). Ich zadaniem jest wzbogacanie wody o związki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

Mineralizator zawiera :

Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.
Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej.
Sód - Jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.

    Mineralizator został zaprojektowany przy współpracy Wojskowej Akademii Medycznej. Według opinii Zakładu Biochemii i Chemii WAM złoża użyte do mineralizacji gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych. Spożycie litra wody mineralizowanej metodą odwróconej osmozy + mineralizator zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego na substancję mineralne przyswajalne przez przewód pokarmowy z płynów i jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety.
     Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi,  oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą, bezwonną wodę, która umożliwi przygotowanie napojów i pożywienia o niepowtarzalnym smaku.

PROCES FILTRACJI:

·    Stopień pierwszy 5 mikronowy bardzo drobny filtr sedymentacyjny o dużej pojemności zanieczyszczeń podwyższa skuteczność działania następnych stopni filtracyjnych.
·    Stopień drugi 20 mikronowy, drobnostrukturalny mechaniczny filtr sedymentacyjny, przedłuża żywotność i poprawia działanie systemu. Usuwa osady, zawiesiny i części stałe znajdujące się w każdej wodzie.
·    Stopień trzeci Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne.
·    Stopień czwarty Na tym etapie uzdatniania uzyskiwana jest woda o parametrach czystości nie uzyskiwanych w innych systemach. Proces odwróconej osmozy polega na przeciskaniu przez pory membrany cząsteczek mniejszych 5000 razy od bakterii. Kompozytowa membrana osmotyczna TFC usuwa między innymi azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Ekologiczny system odwróconej osmozy napędzany jest ciśnieniem wody z sieci wodociągowej.
·    Stopień piąty Końcowy filtr węglowy instalowany pomiędzy zbiornikiem a wylewką. Usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną.
·    Stopień szósty Mineralizator nasyca wodę w pozytywne mikroelementy. Użyte w nim pierwiastki gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych. 

Parametry techniczne (wersja standard):
Wymiary: wysokość 380 mm x szerokość 280 mm x głębokość 460 mm
Wydajność: 75 GPD
Temperatura wody: 4 ¸ 45°C
Ciśnienie wody: 2,0 ¸ 6,0 bar
Maksymalne zasolenie wody: 2000 ppm
Pojemność zbiornika: 2 galony

Filtr do wody RO-675 KOMPAKT zawiera:
•    dwa wkłady mechaniczne,
•    wkład węglowy,
•    wkład węglowy liniowy,
•    wkład mineralizujący,
•    membranę osmotyczną 75 GPD,
•    zbiornik 2 galony,
•    auto-flushing (opcjonalnie),
•    pompę (opcjonalnie).
  


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów filtrowania wody, dobrać odpowiednie urządzenie, uzyskać fachową poradę zapraszamy na stronę www.escape.com.pl